راز جذابیت

جذابیت یک فرآیند اکتسابی است ، هیچ آدمی با جذابیت مادرزادی به دنیا نمی آید . جذاب بودن را می توانید مثل امور دیگر بیاموزید و با به کار گیری آموخته ها به فردی پرجذبه و دلنشین تبدیل شوید .همه ی شما نیاز دارید که مورد محبت اطرافیان قرار بگیرید و فردی مقبول و محبوب نزد دیگران باشید . این کار با رعایت یک سری اصول به سادگی میسر می شود .

روش ها و اصول افزایش جذابیت عبارتند از :

 • صادق و راستگو باشید و هرگز دروغ نگویید . دروغ باعث می شود شخصیت شما خدشه دار شود و آبرو و احترام و اعتبارتان نزد دیگران از بین برود و اطرافیان نسبت به شما بی اعتماد شوند . آدم های دروغگو هرگز نمی توانند محبوب قلب ها شوند .
 • برای افزایش جذابیت و محبوبیت گاهی لازم است از دیگران تعریف و تمجید کنید . ستایش خوبی های دیگران باعث می شود اعتماد به نفس آن ها بالا برود و هنگامی که پیش شما هستند احساس خوبی داشته باشند و در کنار شما آرامش پیدا کنند و شما خیلی زود به فرد محبوب و دوست داشتنی نزد آن ها تبدیل می شوید .
 • غرور و خودپسندی نقطه ی مخالف جذابیت است . سعی کنید هیچ گاه متکبر و مغرور نباشید . معمولا مردم از آدم های خودشیفته و مغرور خوششان نمی آید و این افراد دارای موج منفی هستند ، و دیگران را فراری می دهند .
 • برای جذاب بودن تا میتوانید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید . اعتماد به نفس داشتن مهم ترین راز جذابیت و کاریزماتیک بودن است . افراد دارای اعتماد به نفس بالا ، دیگران را همچون آهنربا به سوی خود جذب می کنند . خودتان را قبول داشته باشید و هر روز نقاط قوت خود را به خویش یادآوری کنید . برای افزایش اعتماد به نفس می توانید هر روز از عبارات تاکیدی مربوط به افزایش اعتماد به نفس استفاده کنید . برای به کار گیری صحیح عبارات تاکیدی این پست راحتما بخوانید .
 • راست و محکم بایستید . با این کار نشان می دهید که اعتماد به نفس بالایی دارید ، و موقع راه رفتن سر خود را بالا نگاه دارید .
 • زیبا و ثلیث و شمرده صحبت کنید و فن بیان خود را بالا ببرید . افرادی که شیوا و رسا صحبت می کنند و خوش سروزبان و خوش صحبت هستند نزد اطرافیان پر جذبه هستند .
 • وقتی دیگران در حال صحبت هستند سکوت کنید ، به اصطلاح گوش شنوا داشته باشید و با دقت به حرف های آن ها گوش دهید . هیچ گاه بین صحبت های کسی نپرید و کلام دیگران را قطع نکنید . با سکوت خود به طرف مقابل نشان دهید که او برایتان مهم است و به دغدغه ها و مسائل مربوط به زندگیش اهمیت می دهید .
 • با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید . موقعی که کسی دارد با شما صحبت می کند چشمتان را نچرخانید و به اطراف نگاه نکنید . با برقراری ارتباط چشمی با طرف مقابل به او ثابت می کنید که دارید با تمام وجود به حرف هایش گوش می دهید ، و برای او اهمیت قائل هستید . سعی کنید عمیق و مستقیم نگاه کنید .

 

سایت پرنس دیتا
سایت پرنس دیتا

 

 • همیشه لبخند بزنید و گشاده رو باشید . کسانی که لبخند بر لب دارند کاریزمای بالایی دارند و مهرشان خیلی زود به دل بقیه می نشیند . برعکس افراد اخمو و بدعنق دافعه ی بیشتری دارند و مردم از آن ها گریزانند .
 • به دیگران احترام بگذارید و تا می توانید آن ها را دوست داشته باشید و تکریم کنید .احترام گذاشتن به دیگران باعث می شود که آن ها هم متقابلا شما را دوست داشته باشند ، و از نظر آن ها شما یک فرد فوق العاده جذاب و محترم به نظر برسید .
 • هرگز غیبت نکنید . به جای بدگویی درمورد بقیه ، همواره سعی کنید خوبی های آن ها را عنوان کنید . با این کار به فردی قابل اعتماد تبدیل می شوید . مطمئن باشید سخنانی که هنگام غیبت کردن به زبان می آورید ، دیر یا زود به گوش کسی که غیبتش را کرده اید می رسد ، و شما محبوبیت و وجه ی خود را نزد او از دست می دهید .
 • سعی کنید تکراری نباشید . یکنواخت بودن باعث می شود کسل کننده باشید و جذاب به نظر نیایید . همه به سوی انسان های متنوع جذب می شوند .
 • باید راز نگه دار خوبی باشید . در این صورت دیگران به شما اعتماد خواهند کرد .
 • هیچ گاه از دیگران سوء استفاده نکنید .همواره سعی کنید که به دیگران نیکی کنید و از اطرافیانتان به عنوای نردبان ترقی خود استفاده نکنید .
 • مشکلات خود را با دیگران در میان نگذارید . اکثر افراد علاقه ای به شنیدن مشکلات شما ندارند ، یا به نوعی از شنیدن مشکلات شما شاد می شوند . پس بهتر است تا حد امکان مسائل و مشکلات زندگی خود را بازگو نکنید .
 • یک راه عالی برای افزایش جذبه و کاریزماتیک بودن الگو برداری از رفتارها و طرز برخورد اشخاص جذاب است . به رفتار این افراد دقت کنید ، طرز راه رفتن ، طرز نگاه کردن ، شیوه حرف زدن ، طریقه ی خندیدن و سایر حرکات آن ها را زیر ذره بین قرار دهید ، و سعی کنید رفتارتان را به این اشخاص جذاب نزدیک کنید . آن ها می توانند از بین کسانی که مشهور هستند باشند یا از افراد فامیل یا دوروبرتان . البته به این نکته توجه کنید که همواره خودتان باشید و به خود عشق بورزید ، فقط می توانید بعضی چیزها را از افراد کاریزماتیک الگو برداری کنید .

با استفاده از این راهکارها میتوانید جذاب و دوست داشتنی شوید ، و بقیه را به دوستی با خودتان متمایل کنید . البته برای جذاب بودن ابتدا باید روی افکار خود کار کنید . باید عمیقا به این باور برسید که جذاب هستید ، و در قدم های بعد این جذاب بودن را به همه ی اطرافیانتان ثابت کنید .

اگر در اعماق ضمیر ناخودآگاهتان معتقد باشید که جذاب هستید ، درمی یابید که دیگران هم شما را فردی جذاب می پندارند ، و از مصاحبت و هم نشینی با شما لذت می برند . برای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاهتان هر روزه از جملات تاکیدی استفاده کنید . ابتدا در ذهن خود به این باور برسید که کاریزمای بالایی دارید و بعد جهان اطرافتان مطابق آنچه در ذهن خود برنامه ریزی کرده اید تغییر خواهد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *