قانون جذب

قانون جذب چیست ؟

تعریف قانون جذب به بیان ساده این است که در زندگی همان چیزی را جذب میکنی که توجه و احساست را به آن معطوف می کنی. شما همواره در حال ارتعاش به کائنات هستید. درواقع هر فکری امواجی را به جهان هستی ارسال می کند. افکار مثل مغناطیس عمل می کنند و مانند آهنربا هرآنچه را با موج آنها همخوانی داشته باشد به خود جذب می کنند.

طبق قانون جذب مشابه ها همدیگر را جذب می کنند، در نتیجه اندیشه ی منفی در تمام موارد موقعیت های منفی را به زندگیتان جذب می کند. زندگی شما درواقع بازتاب کاملی از اندیشه هایی است که تاکنون درسر داشته اید. تنها دلیلی که افراد به چیزهایی که دوست دارند نمی رسند این است که اکثرا به مواردی فکر می کنند که نمی خواهند.

قانون جذب کاری به این ندارد که شما چیزی را دوست دارید یا نه؟ این قانون فقط با اندیشه های شما سروکار دارد. وقتی به چیزهایی که می خواهید فکر کنید ، قانون جذب آنچه را خواهانش هستید در اختیارتان می گذارد. بنابراین آنچه هم اکنون در اندیشه ی شماست ، زندگی آینده ی شما را می سازد . اگر دائم شکایت می کنید، قانون جذب موقعیت های را به زندگی شما می آورد که تا درباره شان شکایت کنید. شما از این قدرت برخوردار هستید که زندگیتان را خودتان خلق کنید . می توانید در اندیشه های خود تجدید نظر کنید و به جای افکار منفی و پوسیده به مثبت اندیشی روبیاورید.

احساسات مهم ترین راهنما در قانون جذب

برای مهار افکار و اندیشه هایتان یک راه خیلی آسان این است که به احساسات خود توجه کنید، احساسات به شما می گویند که الان در حال حاضر چه اندیشه ای دارید. اگر احساس بدی دارید، این راهنمای حسی به شما می گوید که الان افکار بد و منفی در سر دارید و طبق قانون جذب موارد بد را به خود جذب می کنید. در مقابل اگر احساس خوبی دارید ، این احساس نشانه ی داشتن افکار خوب و مثبت است وشما در حال جذب چیزهای خوب به زندگی خود هستید.

برای اینکه متوجه بشوید چه فکری در سر دارید ، از خود بپرسید چه احساسی دارید . احساسات ابزاری ارزشمند هستند که به شما کمک می کنند تا از اندیشه های خود مطلع شوید. اگر فهمیدید که حس بدی دارید باید بلافاصله در فکر تغییر احساستان باشید . برای این منظور کافی است سعی کنید یک دقیقه لبخند بزنید ، به زودی متوجه می شوید که احساستان تغییر کرده است .

قانون جذب از سه مرحله تشکیل شده است :

  • مرحله اول درخواست از کائنات است . این مرحله به عهده ی شماست . یعنی باید دقیقا مشخص کنید که چه می خواهید ، درخواست شما نباید مبهم باشد ، وگرنه چیزهای مبهم و درهم و برهم دریافت می کنید. خواسته شما از کائنات باید کاملا واضح و شفاف باشد . حتی باید تاریخ رسیدن به خواسته تان را با تمام جزئیات مشخص کنید.
  • در مرحله ی دوم باید کاملا مطمئن باشید که کائنات خواسته ی شما را برآورده میکند ، یعنی باید اعتقاد و باور قلبی به این مسئله داشته باشید ، اما اینکه چگونه و از چه راهی آرزوی شما برآورده می شود را باید به کائنات واگذار کرد ، پس مرحله دوم به عهده ی کائنات است.
  • سومین مرحله ، مرحله ی دریافت است که البته به میزان اعتقاد قلبی شما به قانون جذب بستگی دارد . در این مرحله باید احساس خوبی داشته باشید تا در مدار دریافت کردن قرار بگیرید.

وقتی در طول موج خواسته تان قرار بگیرید ، آنچه می خواهید ظاهر می شود . کائنات به زمان احتیاج ندارد و بدون هیچ تلاشی خواسته ی شما را فراهم می کند . طول زمان ظاهر شدن خواسته تان کاملا به ذهن شما بستگی دارد ، برای کائنات دریافت یک خانه گرانقیمت با دریافت یک کفش هیچ تفاوتی ندارد . این تفاوت را شما در ذهن خود ایجاد می کنید، مثلا باور دارید که جذب یک خانه زمان بر است ، درحالیکه جذب کفش دلخواهتان در ذهنتان ممکن است یک هفته طول بکشد.

 

سایت پرنس دیتا
سایت پرنس دیتا

 

تاثیر شکرگزاری در فرآیند جذب خواسته ها

یکی از موارد قابل تامل در قانون جذب شکرگزاری است. وقتی در مدار شکرگزاری قرار بگیرید ، چیزهای بیشتر و بهتری را به زندگی خود جذب می کنید . باید به خاطر آنچه دارید سپاسگزار باشید تا قانون جذب موارد قابل شکرگزاری بیشتری را به شما بدهد. محال است که شگرگزار نباشید و بتوانید چیزهای بیشتری را نصیب خود کنید. حتی باید قبل از دریافت خواسته تان از خداوند تشکر کنید ، وقتی طوری تشکر می کنید که انگار به خواسته ی خود رسیده اید ، خداوند هم به زودی خواسته تان را محقق می کند.

رسیدن به حال خوب در اثر شکرگزاری ایجاد می شود . با یاد خدا قلبتان به آرامش می رسد و از حال بد به حال خوب می رسید . شاکر بودن یکی از مهمترین عوامل رسیدن به موفقیت و ثروت است .

تصویر سازی ذهنی

یکی از راه های عملی کردن قانون جذب در زندگی استفاده از تجسم خلاق و تصویرسازی ذهنی است . باید آنچه را که خواهانش هستید در ذهن خود طوری تصویر کنید که انگار به آن رسیده اید و احساس لذت وشادمانی ناشی از رسیدن به خواسته تان را با تمام وجود حس کنید. وقتی چیزی را در ذهن تصور می کنید و احساس خوب داشتن آن را در خود ایجاد می کنید ، ارتعاش قدرتمندی به کائنات می فرستید و قانون جذب هم این ارتعاش را به شکل تجلی خواسته تان به شما برمیگرداند . مثلا می توانید خودتان را در حال رانندگی با اتومبیل دلخواهتان تصور کنید و با تمام وجود از این تجسم ذهنی لذت ببرید.

بنابراین همه روزه دقایقی چشمان خود را ببندید . آنچه را می خواهید تصور کنید ، ببینید که مالک آن چیز هستید و برای آنچه به دست آورده اید سپاسگزاری کنید و تا می توانید از این تصویرسازی لذت ببرید. سپس به سراغ برنامه های روزمره تان بروید و شیوه ی رسیدن به این آرزو را به کائنات بسپارید. ایمان داشته باشید که کائنات آرزوی شما را برآورده می کند. به قدرت کائنات اعتماد داشته باشید . فقط کافی است ایمان داشته باشید .

زندگی می تواند عالی و شگفت انگیز باشد ، می تواند دقیقا همانی باشد که میخواهید . شما قدرت آن را دارید که زندگیتان را به میل خود تغییر دهید و بر سرنوشت خود مسلط باشید . فقط کافی است که از قانون جذب استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *