قانون بخشش پول

ما انسان ها مدام آرزوهایمان را از خداوند مهربان درخواست می کنیم ، به خداوند می گوییم که تمایل داریم او برایمان چه کار کند و چه نعمت هایی را به ما بدهد ، در حالی که ما خود چیزی را نمی بخشیم . اگر می خواهیم که راه را برای دریافت نعمت ها و ثروت ها به زندگی خود باز کنیم باید ما نیز بخشنده باشیم . این یک قانون است ، تا نبخشیم چیزی را دریافت نمی کنیم .

کسانی که خداوند را منشا همه ی رزق و روزی خود می دانند ، به این درک رسیده اند که هرگاه در راه خدا ببخشند ، پروردگار بخشش آن ها را صدها برابر بیشتر به آن ها برمی گرداند و این افراد با بخشش درصدی از درآمد خود قادر خواهند بود به تمام مشکلات زندگی غلبه کنند . درواقع آن ها با خداوند معامله کرده اند ، و معامله با پروردگار سراسر سود و منفعت است .

اهمیت نیت و باورهای قلبی هنگام بخشش

بعضی از افراد موقع بخشش به وحشت می افتند ، آن ها می ترسند که در ازای بخششان چیزی دریافت نکنند ، و اغلب همین طور هم می شود . بخشش باید با رضایت خاطر و اطمینان نسبت به خداوند باشد ، در واقع نباید ببخشید به خاطر این که چیزی بیشتر دریافت کنید ، چون در این حالت ارتعاشی که به کائنات ارسال می کنید ، ارتعاش نیاز و بی پولی است . هنگامی که می بخشید باید احساس دارایی و ثروت کنید ، تا ضمیر ناخودآگاه شما باور کند که پول زیادی دارید ، و کائنات این ارتعاش را دریافت کرده و نتیجه ی آن دریافت مقدار بیشتری پول است .

باور شما هنگام بخشش پول بسیار اهمیت دارد ، اگر موقع بخشش احساس ترس داشته باشید یا با اکراه اقدام به بخشش کنید ، باید بر روی باورهای خود کار کنید . می توانید از جملات تاکیدی برای تغییر باور هایتان استفاده کنید . هنگام بخشش پول به دیگران باید پول را با این باور و یقین ببخشید که پول شما باعث برکت در اموال شخص مذکور خواهد شد .

باید توجه داشته باشید که پول را با عشق تمام و بدون منت ببخشید . در تمام مراحل به این فکر کنید که در راه رضای خدا و به خاطر سپاسگزاری از نعماتی که خداوند به شما داده است انفاق می کنید و بی شک خدای مهربان ده ها برابر آن را به شما برمی گرداند .

بسیاری از افراد تصور می کنند باید هنگامی مقداری از پول خود را در راه خدا ببخشند که خود پول فراوانی داشته باشند ، و به این بهانه عمل بخشش را مدام به تاخیر می اندازند ، در صورتی که ابتدا باید ببخشید تا پس از آن ثروت بیشتری را دریافت کنید . دقیقا زمانی که آه در بساط ندارید و از شدت بی پولی کارد به استخوانتان رسیده ، باید عمل بخشش را انجام دهید . ممکن است بخشیدن پول در این شرایط برایتان دشوار باشد ، اما شما چاره ی دیگری ندارید ، اگر خواهان پول و مکنت هستید ، باید هرچه زودتر بخشش را آغاز کنید .

 

سایت پرنس دیتا
سایت پرنس دیتا

 

بخشیدن ده درصد درآمد

بسیاری از بزرگان معنوی تاکید کرده اند که بخشش ده درصد از درآمد دارای قدرتی جادویی است که دارایی های شما را با سرعت تصاعدی فزونی می بخشد و با هر بار بخشش مقدار قابل توجهی به درآمد شما افزوده می شود . حتی در مواردی که درآمد کافی برای برطرف کردن نیازهای خود ندارید ، باز هم بایستی ده درصد درآمد خود را برای انفاق کنار بگذارید . اگر در ابتدای کار بخشیدن ده درصد برایتان دشوار است ، می توانید با بخشش درصد کمتری آغاز کنید .

بخشیدن ده درصد از درآمد یکی از قوانین الهی است ، وعده ی خداوند در قرآن این است که هرکس در راه او ببخشد ، ده ها برابر آن را به فرد بخشنده باز می گرداند ، و همان طور که می دانید خداوند به وعده های خود عمل می کند .

بخشش پول یا انفاق از دیدگاه قرآن

در قرآن کریم آمده است که هنگام بخشش ابتدا خانواده و نزدیکان خود را مد نظر داشته باشید ، در بین اعضای خانواده ، پدر و مادر مقدم بر بقیه هستند . ابتدا پولتان را برای پدر و مادر خود خرج کنید و نیازهایشان را مرتفع سازید . مثلا می توانید مبلغی را ماهیانه به والدین خود بپردازید ، تا بتوانند راحت تر زندگی کنند ، یا این که برای آن ها منزلی مناسب تهیه کنید . الویت بعدی برادران و خواهران هستند ، بعد خویشان و در مراحل بعدی باید اشخاص غریبه و فقرا را برای بخشش در نظر بگیرید .

ثروتمندان و بخشش

اکثر ثروتمندان جهان افرادی هستند که به شدت در انجام امور خیریه فعال هستند ، آن ها این راز را دریافته اند که با بخشیدن مقداری از درآمد خود می توانند ثروت خود را چندین برابر کنند . بیل گیتس یکی از متمول ترین اشخاص در دنیا است . او همواره در کمک های بشر دوستانه پیش قدم است و صاحب یکی از موسسات خیریه بزرگ می باشد . بیل گیتس هر ساله میلیاردها دلار را صرف امور خیریه می کند ، اما در عین حال کسب و کارش آنچنان سکه است که هر روزه بر ثروت افسانه ای او افزوده می شود . اگر زندگینامه ثروتمندان دیگر را هم مطالعه کنید ، خواهید دید که همه ی آن ها به عمل بخشش به عنوان راهی جادویی برای چند برابر کردن دارایی های خود معتقد هستند .

تجربه ی شخصی من در بخشش پول

خود من هر بار که پولی را با احساس عالی و لذت به کسی بخشیده ام ، به طور باور نکردنی چندین برابر آن را دریافت کرده ام . به عنوان مثال یک بار که به شخصی نیازمند با محبت و عشق تمام و به خاطر شکرگزاری از خداوند پولی را بخشیدم ، ظرف چند روز بعد یک قرار داد بسیار عالی با شرایط مناسب با من بسته شد . من از این قرارداد مبلغ قابل توجهی درآمد کسب کردم ، حتی سرعت انعقاد این قرارداد هم من را به شدت متعجب کرد .

شما می توانید به مغناطیس پول تبدیل شوید ، اما برای این که مغناطیس شوید ، ابتدا باید راهی باشید تا از طریق شما دیگر مردمان به پول برسند . باید ببخشید تا کائنات پول بیشتری به شما بدهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *