باورهای مخرب درمورد پول ۱

جهت افکار شما تعیین می کند که شما پول را دفع می کنید یا باعث جذب آن به زندگی خود می شوید . اگر می خواهید جاذب پول باشید ، نخست باید نگرش خود را نسبت به پول تغییر دهید . مردم اغلب فکر می کنند که اگر پول فراوانی داشته باند ، طرز فکر آن ها هم شبیه افراد متمول و ثروتمند خواهد شد ، در صورتی که این قضیه کاملا برعکس است . شما ابتدا باید طرز فکری شبیه ثروتمندان داشته باشید تا بتوانید ثروت فراوانی را به دست آورید .این طرز فکر شماست که یا شما را به ثروت و مکنت می رساند یا باعث می شود به سمت و سوی تنگدستی سوق داده شوید .

گاهی باورهایی در ذهن شما وجود دارد که مانع جذب ثروت به سمت شما می شود . همه ی افراد پول را دوست دارند و دلشان می خواهد که پولدار شوند و امکانات رفاهی بیشتری در اختیار داشته باشند ، تا بتوانند راحت تر زندگی کنند ، اما در نظام باورهایشان درمورد پول باورهای منفی وجود دارد که پول را دفع می کند .

برای پولدار شدن ابتدا باید باورهای مخربی که درباره ی پول در ضمیر ناخودآگاه شما نهادینه شده است را به روش نردبانی شناسایی کنید ، و سپس قاطعانه اقدام به پاک سازی این باورهای مخرب کنید ، تا پول همچون سیل به سمت زندگی شما سرازیر شود .

 

برخی از شایع ترین باورهای مخرب راجع به پول و ثروت :

 

– پول ریشه ی همه ی شرارت ها و بدی هاست

این بزرگ ترین و وحشتناک ترین باور مخربی است که تاکنون در مورد پول وجود داشته است . اغلب افراد این تصور غیر واقعی را از پول دارند ، درصورتی که این باوری صد در صد نادرست است . پول تجلی برکت خداست . به قول والاس والتز هرچه در ستایش فقر گفته شود ، حقیقتی که باز باقی می ماند این است که غیر ممکن است یک فرد دارای زندگی کامل و موفقی باشد مگر این که ثروتمند شود .

انسانی که پول دارد هم برای خودش فرد مفیدی است ، هم برای خانواده و جامعه اش . نداشتن پول باعث ناامیدی می شود ، سبب می شود که زندان ها پر از آدم هایی شود که به خاطر نداشتن پول به راه خلاف کشیده شده اند . فقر انسان ها را به سوی فحشا و دزدی و خودکشی می کشاند . اگر پول کافی نداشته باشید ، به راستی نمی توانید از زندگی خود لذت ببرید و احتیاجات مادی و روحی خود را برآورده نمایید .

– من شایستگی داشتن پول را ندارم

این باور منفی از یک باور زیربنایی دیگر نشات می گیرد : دوست نداشتن خود . مادامی که خود را دوست نداشته باشید ، نمی توانید چیزهای دلخواهتان را به سمت خود جذب کنید ، یکی از آن چیزها هم پول است . وقتی خود را دوست ندارید ، چطور می توانید توقع داشته باشید که کائنات شما را دوست بدارد و آرزوهایتان را برآورده کند .

دوست داشتن خود به معنای خود شیفته بودن نیست . خویشتن دوستی به این معناست که خودمان را با همه ی نقاط ضعف و قوت خود بپذیریم و عاشقانه دوست داشته باشیم . این را بایستی بفهمیم که هیچ انسانی کامل نیست ، در عین حال همه ی ما در این جهان منحصر به فرد هستیم . خداوند مهربان هر یک از انسان ها را خاص و متفاوت با بقیه آفریده است .

برای رسیدن به پول باید خود را لایق و شایسته ی ثروت بدانید ، در غیر این صورت جریان طبیعی انرژی الهی را به زندگیتان مختل می کنید . وجود شما الهی است ، شما آن قدر ارزشمند هستید که خداوند از روح خود در وجود شما دمیده است .

سایت پرنس دیتا
سایت پرنس دیتا

 

– خداوند ثروتمندان را دوست ندارد

باید این اندیشه ی نادرست را که فقر یکی از فضایل است برای همیشه کنار بگذاریم .دلیلی وجود ندارد که ثروت را از زندگی معنوی خود جدا بدانید . برخلاف تصور عامه ی مردم خداوند بندگان ثروتمندش را بیشتر دوست دارد ، چون از نعمات او بیشترین استفاده را برده اند . پروردگار بخشنده و سخاوتمند نعمت های فراوانی را در این دنیا قرار داده و دوست دارد که انسان ها را ثروتمند و قدرتمند ببیند .

بسیاری از انبیا خدا مانند یعقوب نبی ، سلیمان نبی ، امام صادق ( علیه السلام ) و امام حسن ( علیه السلام ) از ثروتمندان زمان خود بوده اند ، در عین حال جزو بندگان خاص و محبوب خداوند هم به شمار می آمدند . سلیمان نبی دارای قصرهای عالی و یک زندگی مرفه بود ، اما فردی خداپرست و پارسا نیز بود .

امام صادق در حدیثی می فرمایند : در کسی که دوست نداشته باشد از راه حلال مال به دست آورد ، تا به وسیله ی آن آبرویش را نگه دارد و بدهکاریش را بپردازد و صله ی رحم بجا آورد ، خیری نیست .

– اگر ثروتمند شوم از خدا دور می شوم

بسیاری از افراد این تصور نادرست را دارند که اگر پولدار شوند ، ممکن است از یاد خداوند غافل شوند و آخرت خود را از دست بدهند . بگذارید به شما بگویم اکثر ثروتمندان جهان اشخاصی نیکوکار هستند ، و در امور خیریه پیش قدم و فعال هستند . آن ها خداوند را با همه ی وجود درک میکنند و عمیقا به پروردگار ایمان دارند . ثروت و مکنت باعث دوری آن ها از خدا نمی شود ، بلکه این اشخاص را به خدا نزدیک و نزدیک تر می کند .

برعکس این قضیه درمورد بعضی از فقرا صادق است ، فقر گاه آن قدر به این افراد فشار می آورد که سبب بی ایمانی آن ها می شود . علت عمده ی شکست ها و ناکامی ها ، تعارض درونی مردم درباره ی این مسئله است که آیا ثروتمند شدن از نظر خداوند شایسته است یا نه ؟ خود من هرگاه به درگاه خداوند دعا می کنم ، از او می خواهم که مرا در زمره ی بندگان نیکوکار و ثروتمند خود قرار دهد .

-پول باعث می شود دیگر آرامش نداشته باشم

شما مجبورید که ثروتمند باشید ، اگر فقیر باشید نمی توانید احساس خوشحالی و آرامش درونی داشته باشید . فقر نه تنها فضیلت محسوب نمی شود ، بلکه بزرگ ترین گناه است . اگر به زندگی خود در فقر ادامه دهید ، درواقع زندگی خود را تباه کرده اید .

چطور می توانید غذای خوب ، لباس راحت ، خانه و کاشانه ی مناسب نداشته باشید ، اما احساس آرامش و شادمانی کنید ؟ در صورتی که از ثروت و مکنت بهره مند باشید ، دیگر دغدغه ی مشکلات مالی و ناکامی ها را ندارید و ناخودآگاه آرامش هم در پی آن می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *