باورهای مخرب درمورد پول ۲

گاهی ممکن است دیدگاه‌ها و باورهای اشتباهی از ثروتمند شدن داشته باشید که مدام شما را از ثروت دور و دورتر کند . زیرا هر فکر و باوری که شما دارید ارتعاش خاصی را به کائنات ارسال می کند که دقیقا همان فکر و یا همان باور در جهان هستی تبدیل به ماده می شود و در زندگی شما به وقوع می پیوندد . پس تنها یک راه حل ساده برای ثروتمند شدن وجود دارد و آن راه حل این است که شما باید سطوح ارتعاشی و باورهای غلطی را که در نظام باورهای شما و ضمیر ناخودآگاهتان نهادینه شده اند را تغییر دهید تا پول و ثروت به سوی شما جاری شود.

در پست قبلی تعدادی از این باورهای مخرب در مورد پول را برسی کردیم و تاثیر آن ها را در دفع پول مورد تجزیه و تحلیل قرار دادیم . در این پست در باره ی شماری دیگر از این باورهای مخرب بحث می کنیم .

 

تعدادی از باورهای مخرب درمورد پول عبارتند از :

 

– اوضاع اقتصادی و وضعیت کسب و کار خراب است

در این دنیا هستند کسانی که علی رغم اوضاع کساد بازار و رکود اقتصادی به ثروت های هنگفتی رسیده اند ، دلیل وضعیت خوب مالی این افراد این است که آن ها ذهن استدلالی را کنار گذاشته و در اعماق ذهن ناهشیار خود معتقدند که صرف نظر از وضعیت بازار توان رسیدن به موفقیت های مالی را دارند . این گونه مانند یک آهن ربا عمل میکنند و روز به روز پول بیشتری را به سمت خود جذب می کنند .

-برای پولدار شدن باید رنج و زحمت بسیار بکشم

بارها این ضرب المثل را از مردم شنیده ام که می گویند : پول حلال زیر پای فیل است . به راستی که این جمله چه باورهای غلطی را به خورد ضمیر ناخودآگاه می دهد . اگر شما باور داشته باشید که پول درآوردن کار سخت و مشکلی است و یا از عهده ی هرکسی برنمی آید که پول بسازد ، در این صورت وضعیت مالی شما را به راحتی می توان حدس زد : شما دارای سطح درآمد کمی هستید و به سختی امرار معاش می کنید ، زیرا شما ارتعاشی را با این باور به کائنات ارسال کرده اید ، و معنی آن ارتعاش این است که پول درآوردن برای شما باید سخت و پر زحمت باشد و کار شما هم نیست که پول بسازید . بنابراین وقتی شما این فرکانس را به جهان هستی ارسال می‌کنید چیزی که شما در بازخورد آن فرکانس دریافت خواهید کرد ، شرایط مالی سخت و بی پولی است .

شما باید این باور ساده که پول ساختن بسیار آسان و ساده است را با این عقیده که پول درآوردن سخت است ، جایگزین کنید . سعی کنید که در این مورد ذهن استدلالی خود را کنار بگذارید ، در صورتی که بپذیرید پول درآوردن ساده و راحت است ، ضمیر ناخودآگاه شما هزاران راه آسان را برای ثروتمند شدن پیش پایتان خواهد گذاشت ، نگرش شما نسبت به پول در این مورد بسیار تاثیر گذار است .

 

سایت پرنس دیتا
سایت پرنس دیتا

 

-پول به اندازه ی کافی وجود ندارد و اگر درصدی زیادی از آن به من تعلق داشته باشد ، بقیه بی پول می مانند

این باور که در کائنات به اندازه ی کافی پول و ثروت وجود ندارد ، باور اشتباه دیگری است که مانع جاری شدن ثروت به سمت شما می شود . در جهان هستی وفور نعمت بیش از حد تصور شما وجود دارد . اگر شما به تمام خواسته های ریز و درشت خود برسید ، باز هم در کائنات آن قدر نعمت و ثروت باقی می ماند که دیگران هم به آرزوهای خود برسند . از طرف دیگر همه ی انسان ها آرزوها و نیاز های مشترکی ندارند ، مثلا همه اتومبیل پورشه نمی خواهند ، یا همه خواهان هواپیمای اختصاصی نیستند . خداوند در این دنیا به اندازه ی همه ی انسان ها ثروت و نعمت قرار داده ، فقط کافی است اراده کنید تا به آن چه خواهانش هستید ، برسید .

-ثروتمندان خلاف کار و فاسد و کلاهبردار هستند

کسانی هستند که معتقدند پول مایه ی شرارت است و ثروتمندان فاسد و کلاهبردارند و از راه ناشایست به ثروت و مکنت رسیده اند . این افراد می پندارند ثروتمندان موجوداتی حریص و طماع هستند و با خوردن حق بقیه خود ثروتمند شده اند . آنها نسبت به افراد پولدار نگرش منفی دارند و از ثروتمندان خوششان نمی آید .
کسانی که فکر می‌کنند پول چیز بدی است و ثروتمندان فاسد هستند ، معمولاً درآمد پایینی دارند و به سختی روزگار را سپری می کنند . نگرش منفی آن ها نسبت به پول و همچنین افراد پولدار باعث می شود که پول همچون طاعون از آن ها بگریزد . چنین نگرشی اشتباه‌ترین نگرش نسبت به پول است و ممکن است در دوران کودکی و اعتقادات والدین ریشه داشته باشد.

-من زن هستم و توان رسیدن به موقعیت های برجسته ی مالی را ندارم

بسیاری از زنان بر این باورند که موفقیت های بزرگ مثل ثروتمند شدن مخصوص مردان است و زنان توانایی رسیدن به موقعیت های بالای مالی را ندارند . این در حالی است که تفاوتی در این‌ باره بین مردان و زنان وجود ندارد و زنان هم می توانند موقعیت‌ هایی را برای ثروتمند شدن صاحب شوند .

در جهان زنان ثروتمند بیشماری مانند اپرا وینیفری وجود دارد که با تکیه بر توانایی های خویش به ثروت عظیمی رسیده اند . در کشور ما ایران نیز کارآفرینان زن زیادی وجود دارند که توانسته اند به موفقیت‌های بزرگ دستیابی پیدا کنند . فرقی نمی کند مرد هستید یا زن، شما می توانید با استعداد یابی و قرار گرفتن در مسیر علایقتان ، به هر آنچه در ذهن دارید دست پیدا کنید.

زنان به دلیل وجود باورهایی منفی مثل: مردان هوش مالی بالاتری دارند ، یا شانس بیشتری برای ثروتمند شدن دارند ، یا جامعه از مردان بیشتر حمایت می کند ، خودشان را متوقف می کنند . این باور باعث می شود برای موفقیت هایشان سقف تعیین کنند و تا جایی رشد کنند که فکر می کنند یک زن می تواند به آن جایگاه برسد . فقط کافی است برای دستیابی به هر آن چه در نظر دارید برنامه‌ریزی کنید . در این صورت هیچ‌چیز نمی تواند سد راه ثروتمند شدن شما شود . بنابراین اگر تصمیم گرفتید که ثروتمند شوید به خود تردید راه ندهید و با عزم راسخ به سمت و سوی ثروت بشتابید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *