کلیدهای موفقیت

رسیدن به موفقیت نهایت آرزوی هر کسی است و این امر مستلزم رعایت یک سری اصول و قوانین می باشد . در این پست برآن شدیم که تعدادی از شاه کلیدهای موفقیت را با شما در میان بگذاریم تا با دانستن این اصول مسیر موفقیت را با خیالی آسوده بپیمایید . شما از این اصول می توانید برای برنامه ریزی ذهن خود استفاده کنید و با سرعت زیادی به سمت خواسته هایتان سوق داده شوید .

عدم قضاوت و داوری درمورد دیگران

یکی از دلایل نرسیدن به آرزوها قضاوت و داوری درمورد دیگران است . وقتی اطرافیان را مورد قضاوت قرار می دهید ، آرامش خود را از دست می دهید و وقتی آرامش نداشته باشید بین خود و رویاهایتان مانع عظیمی ایجاد می کنید ، زیرا کائنات زمانی خواسته های شما را برآورده می کند که روحتان به آرامش رسیده باشد .

شکرگزاری

با شکرگزاری از خداوند می توانید تمام زندگی خود را متحول و دگرگون کنید و از شرایط مایوس کننده و دشوار به زندگی ای مسرت بخش و شاد برسید . سپاسگزاری از آفریدگار دارای قدرتی معجزه آسا است که می تواند شما را به موفقیت برساند و پول و سلامتی و شغل دلخواهو همسر مناسب و هرچیزی را که خواهانش هستید برای شما به ارمغان بیاورد .

اگر از بخشی از زندگی خود راضی نیستید ، این یک علامت است که فقدان شکرگزاری را نشان می دهد . وقتی شما  شکرگزار نیروی برتر نباشید ، جریان ورود نعمت ها را در زندگی خود بند می آورید و خود را از ثروت و سلامت و موفقیت محروم می کنید . 

هرچه بیشتر شکرگزار باشید ، موهبت های زیادتری را نصیب خود می کنید . اگر پول فراوان می خواهید نخست باید به خاطر آن مقدار پولی که اکنون دارید ، هرچند که ناچیز باشد شکرگزار باشید . اگر خواهان سلامتی کامل هستید اول باید به خاطر آن دسته از اندام های بدنتان که سالم هستند شکرگزاری کنید . خلاصه این که باید برای تمام آن چه که اکنون دارید سپاسگزار باشید تا به شما چیزهای بیشتر و بهتری داده شود .   

عفو و بخشش

بخشیدن خود و دیگران یکی از رموز دستیابی به موفقیت است . وقتی شما از کسی ناراحت هستید و نمی توانید او را ببخشید ، آن شخص هیچ آسیبی نمی بیند ، اما شما بار تمام رنج هایی را که از طرف آن شخص به شما رسیده است را با خود حمل می کنید و مدام در حال زجر کشیدن هستید . عفو و بخشش دیگران درواقع لطفی است که شما به خودتان می کنید .

وقتی از نظر احساسی دیگران را ببخشید و رها کنید ، تمام موهبت ها و نعمت ها به سمت زندگی شما سرازیر می شوند . با بخشش می توانید بیشتر از هر روش دیگری مشکلات زندگیتان را حل کنید .

 دعا کردن

وقتی دعا می کنید قدرتمند ترین انرژی ها را به جهان هستی می فرستید و احساسات منفی و محبوس شده در درونتان را آزاد می کنید . اغلب این افکار منفی هستند که مانع رسیدن شما به رویاهایتان هستند و شما را به مشکلات زنجیر کرده اند ، پس وقتی این احساسات ناخوشایند را رها می کنید مسیر رسیدن به آرزوهایتان را هموار می سازید .

وقتی خالصانه دعا می کنید ذهن ، جسم ، هیجانات و التهابات درونی خود را آرام می کنید . خداوند مایه ی آرامش است و هنگام برقراری ارتباط با او به آرامش و آسودگی می رسید . آرامش همواره جذب کننده ی قدرت ها به سوی شماست . 

هنگام دعا کردن همواره از خدا بخواهید آن چه را که به صلاح شماست ، به شما بدهد . خداوند خیر مطلق است و بهترین ها را برای بندگانش درنظر می گیرد و از جانب او پیوسته خیر و نیکی به بندگانش می رسد . 

 

 

رهایی و عدم وابستگی

 وقتی بیش از حد به مسائل و مشکلات بچسبید و درموردشان فکر کنید ، به آن ها زنجیر می شوید و دیگر خلاصی از دست مشکلات امکان پذیر نیست . برای آزاد شدن از سختی های زندگی باید آن ها را رها کنید و به خداوند بسپارید ، تا در زمان و مکان مناسب خودش مشکلاتتان را حل کند .  وابسته بودن به مسائل زندگی باعث متوقف شدن انرژی کائنات می شود و راه سرازیر شدن موهبت ها را به سمت شما مسدود می کند .

 خویشتن دوستی

باید  عاشق خودتان باشید تا به آن چه که  آرزویش را دارید برسید . وقتی خود را دوست نداشته باشید ، چطور می توانید توقع داشته باشید که کائنات شما را دوست بدارد و چیزی را که خواهانش هستید به شما بدهد . 

خویشتن دوستی یعنی این که خودتان را به همین صورتی که هستید دوست داشته باشید ، خطاهای خود را ببخشید ، به بدن خود اهمیت بدهید ، به احساسات خود بها دهید . یادتان باشد که خدای مهربان  همه ی بندگانش را عمیقا دوست دارد . پس وقتی او این همه عاشق انسان هاست ، چرا شما عاشق خود نباشید ؟

 پرسش های مناسب و مثبت از خود بپرسید

نوع پرسش هایی که در ذهن از خود می پرسیم ، آن قدر مهم هستند که تعیین کننده ی کیفیت و چگونگی زندگی ما هستند . وقتی از خود سوالات مثبت بپرسید ، ذهن شما به طور اتوماتیک بر روی موارد مثبت متمرکز می شود و جواب سوالات را پیدا می کند .برعکس این قضیه در مورد پرسش های منفی صادق است . وقتی از خود سوالات منفی می پرسید ، ذهن شما به دنبال تمام دلایل ناموفق بودن شما در زندگی می گردد و باعث می شود موارد بیشتری از این ناکامی ها را به زندگی خود جذب کنید .

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید سعی کنید پرسش های مثبتی از خود بپرسید . پرسش هایی از این قبیل : امروز چطور می توانم موفق تر عمل کنم ؟ چگونه می توانم دیگران را خوشحال کنم ؟

زندگی در لحظه ی حال

تمام  زندگیتان را صرف شتاب و عجله دویدن نکنید . سعی کنید در لحظه ی حال زندگی کنید و آرامش داشته باشید . تمام تمرکز خود را روی کاری که در حال انجام آن هستید بگذارید و با همه ی وجود از آن کار لذت ببرید .

بسیاری از افراد خوشحال بودن خود را به بعد از سپری کردن بحران ها موکول می کنند ، غافل از آن که احساسات بد آن ها در زمان حال زمینه ساز بحران های بعدی زندگیشان خواهد بود . اگر در لحظه ی حال احساس خوبی نداشته باشید ، طبق قانون جذب احساسات ناخوشایند بیشتری را به زندگی خود جذب می کنید و در آینده هم نمی توانید شاد باشید .

در گذشته هم گیر نکنید . زندگی در گذشته باعث می شود که لذت زیستن در حال را از دست بدهید . 

داشتن هدف در زندگی

انسان بی هدف درست مانند یک کشتی سرگردان در دریا است که نمی داند رو به کدام جهت حرکت کند . هدف به زندگی معنا می دهد . هدف تمام نیروها و امکانات شما را در یک جهت متمرکز می کند . 

وقتی هدفی را برای خود برمی گزینید ، باید آن را مکتوب کنید و زمان رسیدن به  آن را دقیقا مشخص کنید . هدفتان باید مشخص و واضح باشد . به محض انتخاب اهداف و متمرکز شدن به آن مغز شروع می کند به یافتن راهی برای رسیدن به هدف .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *