معجزه ی خویشتن دوستی

اگر خواستار ثروت و مکنت هستید ، اگر می خواهید همواره سلامت باشید ، اگر دوست دارید که در شغل و حرفه ی خود ارتقای مقام پیدا کنید ، اگر می خواهید روابطی عاشقانه داشته باشید و به طور کلی اگر طالب موفقیت در تمامی جنبه های زندگی هستید ، باید خودتان را دوست داشته باشید و از همه نظر خود را تایید کنید . زمانی که خود را دوست بدارید ، کائنات هم شما را دوست خواهد داشت و اوضاع بر وفق مرادتان خواهد چرخید و زندگی شما لبریز از نعمت خواهد شد .

ارتباط خویشتن دوستی و قانون جذب

بر اساس قانون جذب هر چیزی مشابه خود را جذب می کند ، پس وقتی شما خود را دوست بدارید ، همواره انرژی مثبت به کائنات می فرستید و کائنات هم پاسخ این فرکانس مثبت را چند برابر قوی تر به سمت شما برمی گرداند . با خویشتن دوستی شما تبدیل به یک آهنربا می شوید و موهبت ها ، ثروت ها و نعمت ها را به سمت خود می کشانید ، درست مانند این که معجزه ای اتفاق افتاده باشد .

وقتی به خود نفرت بورزید ، هاله های انرژی منفی در اطراف خود به وجود می آورید که سبب می شود تمام چیزهای مورد علاقه تان را دفع کنید .  اگر مدام خود را مورد انتقاد قرار دهید و سرزنش کنید ، و از الفاظ خشن و نامهربانانه نسبت خود استفاده کنید ، با این کار به جهان هستی اعلام می کنید که استحقاق هیچ نعمتی را ندارید و لایق و ارزشمند نیستید ، و با این احساسات منفی همواره باید منتظر سقوط خود در زندگی باشید . 

 

 

در این پست چند روش را با شما در میان خواهیم گذاشت که کمک خواهد کرد که خود را بیشتر دوست داشته باشید و جاذب هر آن چه خواهانش هستید باشید .

روش های خویشتن دوستی

۱ – تکرار جملات تاکیدی یکی از روش های بسیار مفید و تاثیرگذار است که به شما کمک خواهد کرد تا به مرور زمان خود را عمیقا و از ته دل دوست بدارید ، البته اگر جملات تاکیدی بدون احساسات قلبی بیان شوند کارساز نخواهند بود . کائنات همواره به احساس شما پاسخ می دهد نه کلماتی که بیان می کنید . جملات تاکیدی را باید روزانه آن قدر تکرار کنید تا در ضمیر ناخودآگاه شما نهادینه شوند . می توانید برای افزایش حس خویشتن دوستی از جملات زیر  استفاده کنید :

– من خودم را دوست دارم

– من دوست داشتنی هستم

– من سزاوار عشق و احترام هستم

– من خودم را همین گونه که دوست دارم و می پذیرم

– من عاشق خودم هستم

۲ – خودتان را به خاطر کارهایی که به درستی انجام می دهید تشویق کنید . مثلا زمانی که از پس کاری به خوبی بر می آیید برای خودتان گل بخرید ، یا خود را به یک رستوران عالی دعوت کنید ، یا با صدای بلند از خود تشکر کنید .

۳ – هرگز از خود انتقاد نکنید و به خاطر مسائل کوچک و پیش و پا افتاده خود را مورد سرزنش قرار ندهید .

۴ – خودتان را به خاطر اشتباهاتتان ببخشید و همواره به یاد داشته باشید که انسان جایز الخطاست و همه در مقاطعی از زندگی دچار خطا و اشتباه می شوند .  به جای این که اشتباهات را به منزله ی شکست تلقی کنید ، سعی کنید از هر اشتباه درسی بگیرید و از آن عبور کنید . اگر بار خطاها و شکست های خود را همواره به دوش می کشید ، اکنون وقت آن رسیده که این بار سنگین و طاقت فرسا را به زمین بگذارید و  رها کنید و خودتان را آزادانه ببخشید . مدام به خودتان یادآوری کنید که گذشته تمام شده و رفته است و آن چه مهم است لحظه ی حال است . باید یاد بگیرید که در زمان حال زندگی کنید و افسوس گذشته را نخورید .

۵ – خودتان را باور داشته باشید . شما منبع قدرت و توانایی هستید و استعدادهای فراوانی دارید و قادر به ساختن زندگی رویایی خود هستید و زمانی می توانید از استعدادها و نبوغ درونی خود بهره بگیرید که به خود اعتماد داشته باشید و خودتان را دست کم نگیرید .

۶ – از جسم خود مراقبت کنید و با احترام با آن رفتار کنید . یادتان باشد که جسمتان خانه ی روح شماست ، پس شایسته ی مواظبت و احترام است . همواره غذاهای سالم بخورید و مرتبا ورزش کنید ، با این کار نشان می دهید که برای بدن خود ارزش قائل هستید . جسم خود را به هر شکل و فرمی که هست دوست داشته باشید و به آن عشق بورزید . مهم نیست چاق هستید یا لاغر ، پوست تیره دارید یا روشن ،  بینی شما کوچک است یا بزرگ ، هر شکل و شمایلی که دارید سزاوار عشق و محبت هستید .

۷ –  نسبت به خود مهربان باشید و با احترام و عشق با خودتان رفتار کنید .به هنگام گفتگوی درونی ، با لحن محبت آمیزی با خود صحبت کنید و هرگز خویش را محاکمه نکنید . تصویر خود را در آیینه ببوسید و مدام از خود تشکر و قدردانی کنید تا این کار تبدیل به یک عادت مثبت در شما شود .  

  ۸ – استرس و تشویش را کنار بگذارید . شما شایسته ی آرامش هستید و لازمه ی خویشتن دوستی این است که اضطراب و نگرانی را از خود دور کنید . نگرانی ها و استرس ها به هیچ وجه در پیشبرد اهدافتان به شما کمک نخواهند کرد . به جای این که  انرژی ذهنی خود را با نگرانی هدر دهید ، ذهن خود را متمرکز بر راه های رسیدن به آرزوها و خواسته هایتان کنید . اگر هیچ راهی به ذهنتان نرسید و شرایط ، خارج از کنترل شما بود از کائنات بخواهید تا شما را به سوی آرزویتان هدایت کند و دیگر همه چیز را به حال خود رها کنید .  فقط یک راه شما را به سوی سعادت و خوشبختی رهنمون می سازد و آن هم متوقف کردن نگرانی در مورد مسائلی است که خارج از کنترل شما هستند .

۹ – هرچند وقت یک بار زمانی را به تفریح و استراحت اختصاص دهید . در هفته یک روز را صرف پرداختن به خود کنید . اگر مدام در حال کار کردن باشید و به نیازهای جسمی و روحی خود بی توجه باشید ، در واقع دارید نشان می دهید که خود را دوست ندارید و نسبت به سلامت خود بی اهمیت هستید .

۱۰ – اعتماد به نفس خود را تقویت کنید . از معاشرت با افرادی که اعتماد به نفس شما را تضعیف می کنند و انرژی تان را تحلیل می برند پرهیز کنید . همواره محکم و استوار قدم بردارید و با صدای بلند صحبت کنید . این کار به تقویت اعتماد به نفس شما کمک خواهد کرد . برای بالا بردن اعتماد به نفس خود می توانید از جملات تاکیدی صوتی اعتماد به نفس استفاده کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *