باورهای غلط در قانون جذب

تعریف قانون جذب به طور ساده این است که در زندگی همان چیزهایی را جذب می کنید که توجه ذهنی و احساسی خود را به آن چیز خاص معطوف می کنید . یعنی اگر آرزویی در دل داشته باشید و مدام ارتعاشات مثبت به جهان بفرستید و احساسات خود را کنترل کرده و شادی و نشاط خود را حفظ کنید و ایمان داشته باشید که به خواسته ی خود می رسید ، کائنات هم چاره ای ندارد جز این که خواسته ی شما را اجابت کند . 

در این بین عده ای هستند که درمورد قانون جذب دچار یک سری اشتباهات و باورهای نادرست هستند ، که این باورهای اشتباه موجب می شود که نصیب و بهره ی آن ها از قانون جذب تنها ناامیدی و افسردگی باشد . در این پست برآن شدیم که تعدادی از این بدفهمی ها و باورهای غلط را با شما در میان بگذاریم .

قانون جذب به معنای تنبلی و تن پروری نیست

عده ای تصور می کنند که قانون جذب این امکان را برایشان فراهم می کنند که بدون کار و تلاش و کوچک ترین زحمتی به همه ی آرزوهای خود برسند . این افراد گمان می کنند که فقط کافی است در طول روز در منزل خود روی کاناپه بنشینند و به تکرار جملات تاکیدی و تجسم ذهنی بپردازند و دیگر هیچ کاری انجام ندهند ، سپس منتظر متجلی شدن خواسته ها و آرزوهایشان باشند .

قانون جذب تنبلی و تن پروری را تایید نمی کند . فرد معتقد به قانون جذب در کنار تلاش فیزیکی ای که انجام می دهد ، مدام ذهن خود را مدیریت می کند و سعی دارد که با استفاده از تکنیک های رهایی از افکار منفی ، این افکار زیان آور را از خود دور کند . چنین فردی مثبت اندیش است و اطمینان دارد که کائنات او را یاری می کند .
کسی که قانون جذب را باور دارد ، می داند که ارتعاشاتی که به کائنات می فرستد ، جایگاه جذب او را مشخص می کند ، پس چنین کسی نگران اتفاقات ناخواسته در زندگیش نیست و می داند به خاطر ذهنیت مثبتی که دارد ، همواره اتفاقات زیبا و شگفت انگیز را برای خودش رقم می زند . فرد معتقد به قانون جذب دقیقا می داند که چه خواسته ای دارد و آن را طلب می کند ، اما چگونگی برآورده شدن آرزوهایش را به کائنات می سپارد ، اما در عین حال خودش دست از تلاش برنمی دارد و وارد میدان عمل می شود .
قانون جذب نمی گوید که شما فقط آرزو کنید ، سپس هیچ کاری انجام ندهید و رویای شما خود به خود محقق می شود . تصور این که قانون جذب به معنی کاهلی و بیکارگی است ، فقط یک تصور خام است که افراد تنبل برای خود ساخته اند تا مجبور نباشند که کار کنند و زحمت بکشند وهمچنان به تن پروری خود ادامه دهند .

 

 

برآوده شدن آرزوی شما به معنی برآورده نشدن آرزوی شخص دیگری نیست .

بعضی از افراد این گمان اشتباه را دارند که چنانچه کائنات بخواهد آرزویشان را برآورده سازد ، به ناچار باید آرزوی شخص دیگری را برآورده نکند . این تصوری بسیار محدود کننده است و دلیل چنین طرز تفکری این است که این قبیل افراد بر روی محدودیت ها متمرکز هستند و باور ندارند که جهان سرشار از وفور نعمت است و در این دنیا برای همگان نعمت و ثروت و برکت خیلی بیشتر از حد تصور وجود دارد .
مثلا چنانچه شما آرزوی داشتن اندامی متناسب را داشته باشید ، لزومی ندارد برای این که شما به تناسب اندام برسید حتما همسایه شما پنجاه کیلو اضافه وزن پیدا کند . یا اگر خواسته شما داشتن اتومبیل خاصی باشد ، دلیلی ندارد برای این که شما مالک آن اتومبیل شوید ، اتومبیل شخص دیگری به ته دره برود . همین امر در مورد ثروت و موقعیت اجتماعی و سایر موارد هم مصداق پیدا می کند .

قانون جذب برای همه ی آدم ها چه خوب و چه بد کار می کنند و فقط مختص انسان های خوب نیست .

خیلی ها فکر می کنند که قانون جذب فقط مختص آدم های خوب است ، اما برای افراد گناهکار و بد عمل نمی کند . این تصوری کاملا اشتباه است ، چون قانون جذب یک قانون عمومی است و برای همه انسان یکسان عمل می کند و ربطی به خوش ذات بودن یا بد ذات بودن آن ها ندارد .
اگر انسانی خواسته ای را از جهان هستی طلب کند و ارتعاش مثبت متناسب با آن خواسته را به کائنات بفرستد ، صرف نظر از این که درستکار باشد یا بدکردار ، آرزوی او برآورده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *