۸ قانون پول

۱- قانون فراوانی و غنا
کائنات پر از برکت و فراوانی است و اطراف ما را نعمت ها و موهبت های فراوانی احاطه کرده است ، درواقع جهان یک دنیای غنی است و در آن پول زیادی وجود دارد . پس شما می توانید هر چه قدر که پول احتیاج داشته باشید به دست آورید . این که ثروتمند باشید یا فقیر به طرز نگرش شما نسبت به جهان بستگی دارد . اگر با دید وفور نعمت به کائنات بنگرید ، ثروتمند می شوید و برعکس اگر بر این باور باشید که در جهان هستی پول و ثروت به اندازه ی کافی برای همه وجود ندارد ، نتیجه اش این می شود که فقر و تنگدستی را به سمت خود می کشانید .
انسان های پولدار و متمول به این دلیل ثروتمند می شوند که باور داشته اند در دنیا ثروت زیادی وجود دارد و آن ها توانایی رسیدن به ثروت را دارند . بالعکس فقرا به این دلیل فقیر هستند که هنوز تصمیم نگرفته اند که ثروتمند بشوند ، و هر دو دسته به دلیل اعتقاداتشان اعمالی را انجام می دهند که سبب تجلی باورهایشان در زندگی آن ها می شود .

۲- قانون توقع
اگر با اعتقاد راسخ و اطمینان فراوان توقع داشته باشید که چیزی در زندگیتان اتفاق بیفتد ، آن چیز به وقوع می پیوندد . در واقع این ذهن شماست که باعث وقوع اتفاقات متناسب با نوع طرز تفکرتان می شود . انسان های ثروتمند به این دلیل پولدار می شوند که توقع پولدار شدن را از خودشان دارند .
توقعاتی که شما از خودتان دارید در اختیار شما هستند ، پس بهتر این است که توقعات خوب و مثبت از خود داشته باشید تا اتفاقات خوب برایتان پیش بیاید .

۳- قانون پس انداز
قانون پس انداز می گوید کسانی که ده درصد از درآمد خود را پس انداز می کنند ، ثروتمند می شوند . شما باید بتوانید به پس انداز کردن ۱۰ درصد درآمد ماهانه ی خود عادت کنید و هیچ گاه به این پس انداز دست نزنید و سعی کنید که با ۹۰ درصد درآمد خود زندگیتان را بچرخانید . اگر این کار را انجام دهید زندگی مالی شما به طرز چشمگیری تغییر می کند .

 

 

۴- قانون همخوانی
وضعیت مالیتان با الگوهای فکری غالب شما هم خوانی دارد . هیچ چیزی در زندگیتان به وقوع نمی پیوندد مگر این که با طرز فکر شما همخوانی داشته باشد . پس اگر می خواهید ثروتمند شوید ، باید با تغییر جنبه های درونی خود آغاز کنید . امکان ندارد که الگوهای ذهنی شما بر اساس تنگدستی و فقر باشد و آن وقت بتوانید به آزادی مالی و ثروت کلان برسید .
طرز فکرتان صد در صد در اختیار خود شماست و مادامی که بتوانید کنترل کامل فکرتان را به دست بگیرید ، می توانید تمامی جنبه های زندگی خود را تحت تسلط خویش درآورید . باید به جای این که روی بی پولی و فقر متمرکز شوید ، تمام توجه خود را معطوف وفور نعمت و پول کنید تا بتوانید در دنیای بیرونی خود هم آزادی مالی را به وجود بیاورید و باعث جذب ثروت شوید .

۵- قانون کشش
بر اساس قانون کشش هر چه پول بیشتری بیندوزید ، به همان نسبت پول زیادتری را به سوی خود می کشانید . پول به سمت افرادی کشیده می شود که برای پول احترام زیادی قائل هستند و نسبت به پول احساس مثبت دارند و به آن علاقه مندند . در واقع اگر شخصی به زندگی توام با رفاه معتقد باشد ، پول هم به سمتش کشیده خواهد شد .
سعی کنید روزانه مبلغی هر چند اندک را اندوخته کنید ، این پول به همراه اعتقاد شما به رفاه و میل شدیدتان به پولدار شدن سبب می شود که پول به سمت شما جذب شود و شکارچی ثروت باشید . همچنین با شروع پس انداز پول ، فرصت های بیشتری را برای کسب ثروت به سمت خود می کشانید .

۶- قانون اندوختن
بسیاری از افراد هستند که درآمد زیادی دارند ، اما تا ریال آخر آن را خرج می کنند . این قبیل افراد هرگز در زندگی مالی خود به موفقیت چشمگیری دست نمی یابند . برعکس افراد موفق همواره مقداری از پولی را که درمی آورند نگه می دارند . این افراد درمورد نگه داشتن و اندوختن درصدی از درآمد خود بسیار جدی هستند . نتیجه این که آینده ی مالی شما به این بستگی دارد که چه قدر پول اندوخته می کنید ، نه این که چه مقدار پول در می آورید . از همین امروز دست به کار شوید و قبل از خرج کردن کل درآمدتان ، مقداری از آن را پس انداز کنید تا اگر بیکار شدید یا کسب و کارتان از رونق افتاد ، اندوخته ای برای روز مبادا داشته باشید .

 

 

۷- قانون افزایش سرعت
بر طبق قانون افزایش سرعت هر چه قدر که پول بیشتری را پس انداز کنید ، پول سریع تر به سمت شما سرازیر می شود . در واقع هرچه که شما با سرعت بیشتری به سمت آزادی مالی حرکت کنید ، آن هم سریعتر به طرف شما می آید . افراد موفق سال های زیادی از عمرشان را صرف کار و تلاش کرده اند ، در واقع با تلاش زیاد به سمت رهایی مالی حرکت کرده اند ، اما بعد از آن فرصت های بیشتری را برای کسب ثروت به دست آورده اند .
قانون افزایش سرعت می گوید که ۸۰ درصد موفقیت در ۲۰ درصد آخر زمانی که صرف کار و تلاش می کنید ، نصیب شما می شود . پس اگر در ابتدا موفقیت چشمگیری را مشاهده نکردید نباید جا بزنید و ناامید شوید ، مدت زمانی لازم است تا تلاش های شما به بازدهی برسند و شما به سمت آزادی مالی کشیده شوید .

۸- قانون سرمایه گذاری
این قانون مهم می گوید که اگر قصد سرمایه گذاری در زمینه ای را دارید ، باید همه ی جنبه های کار را به دقت بررسی کرده و همان قدر برای این تحقیقات وقت بگذارید که برای کسب پولتان وقت گذاشته اید . هیچ گاه نباید بدون تحقیق و بررسی سرمایه گذاری کنید ، به عبارتی در دادن پول هیچ گاه عجله نکنید . یادتان باشد که شما برای کسب این پول زحمت زیادی کشیده اید و کلی از وقت خود را صرف به دست آوردن آن کرده اید ، پس باید قبل از سرمایه گذاری تمام جنبه های آن را به دقت بررسی کنید و اگر در انجام این کار مردد بودید ، بهتر است خطر نکنید تا سرمایه ی شما از بین نرود .
پول شما به منزله بخشی از عمر شماست . اگر پولتان را به سادگی از دست بدهید باید سال ها وقت بگذارید تا آن پول را دوباره به دست بیاورید . سرمایه ی خود را فقط به دست افراد ماهری بدهید که قبلا سابقه ی سرمایه گذاری های موفق با پول خودشان را داشته اند و فقط و فقط روی مواردی سرمایه گذاری کنید که از آن ها کاملا سردرمی آورید . اگر در زمینه ی سرمایه گذاری مالی قصد مشورت گرفتن را داشتید ، فقط نظر کسانی را جویا شوید که خودشان قبلا به موفقیت مالی رسیده باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *