نقش آرامش ذهنی در قانون جذب

تمام انسان ها در زندگی با اوضاع و شرایطی روبرو می شوند که خوشایندشان نیست و سبب ایجاد ناآرامی و تنش روحی در آن ها می شود . در این شرایط یک فرد معتقد به قانون جذب باید با همه ی وجود بکوشد که آرامش و خونسردی خود را حفظ کند ، چون لازمه ی اجرای صحیح قانون جذب برخورداری از آرامش ذهنی است ، اگر به دلیلی این آرامش ذهنی از هم بپاشد ، قانون جذب برایتان کار نمی کند و استرس نتیجه ای است که به دنبال از دست رفتن آرامش عایدتان می شود . اضطراب و تنش سبب می شود که ناامیدی همه ی وجودتان را دربرگیرد و به جای افکار مثبت و امید بخش ، افکار منفی و مضر ذهن شما را اشغال کند و شما به یک انسان منفی باف و ناامید تبدیل شوید و در این شرایط تصور می کنید که قانون جذب دروغی بیش نیست ، چون دیگر برایتان کار نمی کند .

ذهن  در حالت آرامش بازدهی بهتری داشته و تصمیمات درست تری را اتخاذ میکند . بدون داشتن یک ذهن آرام و ریلکس رسیدن به موفقیت امکان پذیر نخواهد بود .

راهکارهای حفظ آرامش ذهنی

 ۱- عوامل تنش زا و استرس آور را از خود دور کنید

برای این که قانون جذب در زندگی شما عمل کند ، ابتدا باید عوامل استرس زا را از خود دور کنید . شاید لازم باشد برای رفع اضطراب خود به آرام کردن ذهن با ریلکسیشن بپردازید ، یا به کسی تلفن کنید ، یا با یکی از افراد خانواده ی خود صحبت نمائید و یا هر کار دیگری که لازم بود انجام دهید تا نگرانی ها و تنش ها از شما فاصله بگیرند . هرگز اجازه ندهید که مسائل کوچک و کم اهمیت آرامش ذهن شما را بگیرد . سعی کنید اکثر اوقات ، با آرامش به حل مسائل بپردازید و از تصمیم گیری های عجولانه بپرهیزید . یادتان باشد که یک ذهن آرام بزرگترین سرمایه ی شماست که به هیچ قیمتی نباید حاضر شوید که این سرمایه ی ارزشمند را از دست دهید . 

۲- تنفس عمیق شکمی داشته باشید 

هنگامی که مسئله ای برایتان اتفاق افتاد که ناراحت یا خشمگین شدید فقط کافی است چند نفس عمیق بکشید و حواس خود را به موارد دیگر پرت کنید . بهتر است که تنفستان به صورت شکمی باشد ، یعنی شکم شما هنگام عمل دم و بازدم بالا و پایین برود . ترک کردن موقعیتی که در آن ، اتفاق رخ داده و باعث ناراحتی شما شده بسیار کمک خواهد کرد که بتوانید چند لحظه ای از موقعیت تنش زا دور باشید  تا به حالت آرامش برگردید .

۳ به خود و توانائیهایتان ایمان داشته باشید

بسیاری از مردم درباره ی قابلیت ها و توانایی های خود عقاید محدود کننده ای دارند . این قبیل افراد به دلیل این که در گذشته موفقیتی کسب نکرده اند بر این باورند که در آینده نیز نمی توانند توفیقی به دست آورند . بنابراین به دلیل ترسی که از شکست دارند همواره در زندگی به طور افراطی محتاط عمل می کنند . اگر بتوانید نسبت به توانایی های خود  ایمانی قوی داشته باشید به راحتی از پس مشکلات زندگی برخواهید آمد و با اطمینان در راه رسیدن به خواسته های خود گام خواهید برداشت . در این صورت قادر به انجام هر کاری خواهید بود . حتی اگر دیگران ایمان داشته باشند آن کار غیرممکن است .

 

 

۴-  به نتیجه کارهایتان وابسته نباشید

عامل مهمی که موجب می شود هنگام استفاده از قانون جذب ، آرامش ذهن خود را از دست بدهید و گرفتار استرس شوید ، وابسته بودن به نتیجه است . ممکن است شما هر روز به تکرار عبارات تاکیدی و تجسم ذهنی آرزوهای خود  بپردازید ، اما به نتیجه کار بسیار وابسته باشید و در ذهن خود مدام تکرار کنید که پس چرا جملات تاکیدی برای من جواب نمی دهد ؟ پس کی به آرزوهای خودم می رسم ؟ یا سوالاتی از این قبیل را مدام از خود بپرسید . در این صورت شما با زبان می گوئید که فلان خواسته را می خواهم ، اما بر روی ارتعاشی مخالف خواسته ی خود تمرکز کرده اید . شما در این حالت ارتعاش نگرانی و استرس را به کائنات ارسال می کنید ، پس طبیعی است که قانون جذب برایتان جواب ندهد و به هدف خود نرسید .

راه رسیدن به خواسته ها در قانون جذب این است که به طور واضح و آشکار بیان کنید که آرزوی شما چیست و بعد از لحاظ ذهنی خواسته ی خود را رها کنید و در آرامش باشید و  اجازه دهید که کائنات در موقع مناسب آرزوی شما را برآورده کند . تا زمانی که وابسته به نتیجه ی کار باشید ارتعاش احتیاج را به جهان ارسال می کنید و طبق قانون جذب بر روی هر چیزی که تمرکز کنید آن را به سمت خود می کشانید و هر چیزی را که به طور پیوسته به آن فکر کنید به دست می‌آورید . اگر ذهن شما همیشه پر از آشوب است و افکار نامنظمی تولید می‌کند ، پس در زندگی‌تان هم همین‌ ها را به‌ دست خواهید آورد ، اما وقتی هدف خود را رها می کنید تمرکزتان دیگر روی نداشته ها نیست و درخواست های خود را جذب می کنید .

وقتی به نتیجه ی پایانی کار می چسبید و دائما با خود می گوئید پس چرا به خواسته ام نمی رسم ؟ در سراسر وجودتان احساسی منفی به وجود می آید که این احساس به خاطر عدم ظهور آرزویتان پدید می آید و هرچه روی نداشته ها بیشتر تمرکز کنید ، این احساسات منفی در شما بیشتر و بیشتر می شود  و کائنات هم پیام کمبود خواسته تان را دریافت کرده و هر روز شما را از اهدافتان دورتر می کند .

۵- برای کسب آرامش برنامه ریزی کنید

فهرستی از مواردی تهیه کنید که به شما آرامش می دهد . برای انجام این کارهای لذت بخش برنامه ریزی کنید و زمان بندی داشته باشید . گاهی یک سفر زیارتی و یا ملاقات با یک دوست می تواند آرامش ذهن را به همراه داشته باشد . برای جذب آرامش ذهن تلاش کنید و برنامه ریزی داشته باشید .

۶- مثبت اندیش باشید

داشتن نگرش مثبت بهترین سلاح در مقابل ترس و اضطراب است . مثبت‌ اندیشی به جای احساس ناامیدی ، به شما امکان می‌دهد با فکر کردن به راه‌های موثر برای حل مشکل و پیدا کردن راهکارهای خلاقانه ، با چالش‌های زندگی روبه‌رو شوید . 

۷- نسبت به انسان‌ها ، عشق بی‌قید و شرط داشته باشید

سعی کنید یاد بگیرید که انسان ها را بدون قید و شرط دوست داشته باشید و در مقابل ضعف‌های آن ها صبور باشید و خطاهایشان را ببخشید . هر چقدر نسبت به دیگران بخشش بیشتری داشته باشید ، احساس شادی و آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد . تصور کنید که همه ی افراد و انسان های اطرافتان ، برای کمک به شما آفریده شده اند و حس خوبی به انسان ها داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *