تناسب اندام با قانون جذب

طبق قانون جذب هر چیزی همانند خودش را جذب می کند . چنانچه شما افکار منفی در سر داشته باشید این افکار منفی منجر به بروز احساسات منفی می شود و احساسات منفی هم به نوبه ی خود باعث جذب رویدادها ، افراد و موقعیت های ناخوشایند و منفی در زندگیتان می گردد . همین امر در مورد افکار و احساسات مثبت نیز صدق می کند .

وقتی که شما چاق هستید و از اضافه وزن رنج می برید ، تمام افکار خود را روی گرفتن رژیم غذایی سخت ، چربی های انباشته شده در نقاط مختلف بدن ، ورزش های سخت و طاقت فرسا و غذا نخوردن و … متمرکز می کنید ، در واقع تمرکز شما بر موارد منفی است . راز کاهش وزن با قانون جذب این است که به جای این که بر روی مشکلتان که جاقی است تمرکز کنید ، توجه خود را به چیزهایی معطوف کنید که قرار است پس از رسیدن به تناسب اندام به دست آورید . 

شما با نگرانی و وسواس بیش از حد در مورد کاهش وزن و تمرکز روی چاقی سبب جذب انرژی و ارتعاشات منفی می شوید . در حقیقت شما در ضمیر ناخودآگاهتان اعتقاد ندارید که می توانید وزنتان را کاهش داده و اندامی زیبا بدست آورید . به همین دلیل است که هر چقدر برای کاهش وزن سعی می کنید و رژیم می گیرید نتیجه ای ندارد . برای مدتی کوتاه رژیم غذایی می گیرید ، اما نمی توانید به رژیم تان پایبند بمانید و با کوچکترین وسوسه ای کنترل خود را در مقابل خوراکی ها از دست داده و رژیم خود را می شکنید .

برای رسیدن به وزن ایده آل باید در کنترل احساسات خود توانا باشید ، عمیقا معتقد باشید که قادر هستید وزن خود را کم کنید و به شدت مواظب افکاری که از ذهنتان می گذرد باشید . هرگز نباید جلوی آینه بایستید و از اندام خود ایراد بگیرید . در تمام مراحل باید توجه خود را از چاقی گرفته و روی لاغری تمرکز کنید . 

 

نوشتن هدف

وزن دلخواه خودتان را مشخص کنید و این عدد را روی کاغذ بنویسید و تاریخ رسیدن به وزن ایده آلتان را هم معین کنید و بنویسید که با لاغری چه احساسی خواهید داشت . آن گاه هرشب قبل از خواب و صبح بعد از بیدار شدن هدف خود را با صدای بلند بخوانید . 

لاغری با تکرار جملات تاکیدی مثبت

یکی از عواملی که قانون جذب برای بعضی از مردم حتی با وجود احساسات خوب ، کار نمی کند ، وجود باورهای محدود کننده آن هاست . باورهایی که در ضمیر ناهشیار فرد نهادینه شده اند و به او اجازه ی لاغر شدن را نمی دهند . تکرار جملات تاکیدی مثبت یک راه بسیار عالی برای از بین بردن این باورهای نادرست و جایگزین کردن آن ها با باورهای سازنده و درست هستند . قطعا شما تمایل دارید وزنتان را کاهش دهید و به تناسب اندام برسید ، اما باورهای پنهان در ضمیر ناخودآگاه شما در مورد لاغری و از دست دادن وزن منفی باشد ، شما بدون اینکه آگاه باشید در برابر هدفتان ایستاده اید و ضمیر ناهشیارتان مانع از لاغر شدن شما می شود .

ضمیر ناهشیار  تصور مشخصی از بدن شما دارد ، چنانچه این ضمیر برای چاق شدن طرح ریزی شده باشد ،ذهن ناهشیار پیوسته خواهد کوشید مطابق آن عمل کند و شما را پیوسته چاق نگه دارد .

برخی از باورهای محدود کننده در مورد کاهش وزن :

-ما خانوادگی استعداد چاقی داریم .

-حتی اگر آب بخورم بازهم چاق می شوم .

-برای لاغر شدن باید ورزش های سخت و طاقت فرسا انجام دهم .

-برای تناسب اندام باید رژیم های غذایی بسیار سختی بگیرم .

-اگر لاغر شوم ممکن است پوست صورتم چروک شود .

-برای لاغر شدن باید از خوردن خوراکی های مورد علاقه ام چشم پوشی کنم .

رها کردن باورهای محدود کننده و جایگزینی آن ها با باورهای مثبت تنها راه استفاده از قانون جذب برای رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل است . برای این کار می توانید در جایی آرام و خلوت دراز بکشید و تمرین تن آرامی را انجام دهید و سپس جملات تاکیدی را باخود تکرار کنید یا این که می توانید در حالت آرامش ذهنی از فایل های صوتی جملات تاکیدی استفاده کنید .  فقط توجه داشته باشید که بسیار مهم است که هنگام تکرار جملات تاکیدی احساس خوبی داشته باشید ، چون کائنات فرکانس احساس شما را دریافت کرده و به آن پاسخ می دهد .

لاغری با تجسم خلاق

روش دیگر برای از دست دادن وزن اضافی و رسیدن به لاغری استفاده از تجسم خلاق است . برای این کار می توانید عکس هایی از سوپراستارهای خوش استایل را بر روی دیوار اتاق خود بچسبانید و مدام خود را با آن هیکل تصور کنید و سعی کنید که با نگاه کردن به آن تصاویر احساس خوبی داشته باشید و با تمام وجود لذت ببرید . 

برای استفاده ی بیشتر از فن تجسم خلاق می توانید به مکانی دنج و آرام بروید و با استفاده از تمرین ریلکسیشن تمام بدن خود را از کف پا تا فرق سر آرام کنید و بعد خود را با اندام دلخواهتان تجسم کنید . در رویای خود به وضوح ببینید که وقتی روی ترازو میروید ، ترازو وزن دلخواهتان را نشان می دهد و با دیدن این عدد روی ترازو فریادی از سر شادی بکشید و لذت ببرید . تصور کنید که به هر جایی که می روید همه از اندام شما تعریف می کنند و از این تعریف و تمجید لذت ببرید . خود را ببینید که در مهمانی ها بخاطر هیکل زیبایتان همه ی توجه ها به سمت شما جلب شده است . لباس های تنگ و زیبایی که همه ی عمر آرزوی پوشیدنش را داشتید بر تن خود ببینید و لذت ببرید .

فقط کافی است آن اندامی را که آرزو دارید در ذهن خود مجسم کنید . وقتی در حال کاهش وزن هستید ، باید تصویر لاغری از خود در ذهن داشته باشید . برای این منظور بایستی اندام تان را به همان شکلی که تمایل دارید ، تجسم کنید . با این کار این تصویر را به قسمت ناخودآگاه تان منتقل می کنید . بعد از آن ذهنتان شروع به کار می کند و شما را تبدیل به همانی می کند که دوست دارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *